Davis Cup padel v vodo? Pique bi zdaj nogometni klub

Tenis ostalo 23. Nov 201817:38 > 17:47
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Gerard Pique še ne končuje svoje nogometne kariere, pa že širi svoj posel. Začel je s preformacijo Davisovega pokala, a to je šele začetek.

Ko je predstavil svoj načrt za novi sistem Davisovega pokala, ideja Gerarda Piqueja ni bila všeč prav nobenemu tenisaču v svetovnem vrhu. Čeprav je šel v Šanghaj tekom Mastersa, da bi osebno prepričal Novaka Đokovića, Rogerja Federerja in Rafaela Nadala, da razmislijo o sodelovanju, je dobil negativne odgovore.

Mogoče je njegovo poveljstvo v Davisovem pokalu le neuspela zgodba, a Pique že širi svoj posel, ima namreč novo idejo.

“Delam na dveh projektih. Eden od teh je, da kupim klub. Zaenkrat pa ne morem povedati ničesar več. Drugi projekt je pripraviti nov nogometni turnir ali pa uporabiti tekmovanje, ki že obstaja. Tudi o tem ne morem povedati več,” je dejal Gerard Pique za L’equpe.

V istem intervjuju je branil svoj načrt za Davisov pokal.

Davisov pokal nikoli ne bo Piquejev pokal. Davis Cup je eno najstarejših tekmovanj in to, kar smo naredili je, da smo predlagali spremembo formata Mednarodni teniški zvezi,” je povedal Pique v intervjuju, katerega bo L’equipe v celoto objavil v soboto.