Bedene s težavami, Rola gladko v polfinale Portoroža

Tenis ostalo 16. Avg 201918:27 > 19:03
Getty Images Sport, Julian Finney

Na slovenski obali se ta teden odvija največji teniški turnir pri nas. Challenger v Portorožu je že v polnem zaletu, danes so bili namreč na sporedu četrtfinalni obračun. V jutrišnji polfinale, ki ga bomo prenašali tudi na SportKlubu sta se med drugim uvrstila tudi Aljaž Beden in Blaž Rola.

Getty Images

Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene, ki je tudi prvi nosilec Challengerja v Portorožu se je v današnjem večernem obračunu s težavo uvrstil v polfinale. Veliko manj dela je imel drugi slovenski predstavnik danes Blaž Rola, ki je svojemu nasprotniku prepustil zgolj tri igre.

Bedene je za uvrstitev v polfinale potreboval 2 uri in 42 minut. Na koncu pa je s 6:3, 4:6, 7:6, vendarle uspel streti 21-letnega Slovaka Lukasa Kleina

Veliko lažje delo je imel Blaž Rola, ki je dobri uri s 6:2, 6:1 ugnal Rusa Romana Safiulina in se z lahkoto uvrstil v jutrišnji polfinale, kjer bodo slovenski ljubitelji tenisa videli slovenski polfinale.

Oba polfinalna obračuna si boste lahko jutri ogledali v našem neposrednem prenosu na SportKlubu2