Halepova ubranila Madrid

WTA 13. Maj 201721:52 > 22:00
Clive Rose, Getty Images Sport

Romunska tenisačica Simona Halep je v Madridu že drugo leto zapored osvojila turnir serije Premier Mandatory. V finalu je z izidom 7:5, 6:7 (5:7), 6:2 ugnala Francozinjo, Kristino Mladenović.

Francozinja je začela zelo napadalno, pošiljala je globoke žogice in prva prišla do vodstva z “brejkom”, potem pa je Francozinja začela grešiti in Halepova je izid hitro poravnala ter na to še povedla in dobila prvi niz.

V drugem nizu je Halepova hitro povedla 2:0, potem pa je Mladenovićeva zaigrala na vse ali nič in začela zadevati. Z nekaj kratkimi “voleji” je prišla do pomembnih točk in si izborila podaljšano igro, kjer je bila pri drugi set žogici uspešna in izenačila na 1-1 v nizih.

“Kiki” je nato očitno začela čutiti bolečino v hrbtu, zaradi česar ni mogla nuditi odpora in Romunka je z dvema “brejkoma” prednosti osvojila tretji niz 6:2 ter ubranila naslov.

To je njena prva turnirska zmaga, 15. v karieri, medtem ko je Mladenovićeva izgubila tretji finale, potem ko je bila najboljša v Sankt Peterburgu.