Simona Halep brez težav v finale

WTA 20. Maj 201713:55 > 13:57
Clive Rose, Getty Images Sport

Simona Halep je po zmagi v polfinalu proti Kiki Bertens prva finalistka turnirja v Rimu.

Prvi ženski polfinale se je zaradi dežja začel nekoliko kasneje kot je bilo načrtovano, zmage pa se je na koncu razveselila Simona Halep, ki je brez težav s 7:5 in 6:1 ugnala Kiki Bertens.

Prvi niz je bil izenačen in poln brejkov. Teh je bilo kar pet, enega več je osvojila Halepova. Bertensova je že pri rezultati 5:4 rešila pet zaključnih žog za prvi niz, v 12. igri pa rešitve ni bilo več.

V drugem nizu je Halepova dvignila nivo svoje igre in hitro povedal s 4:0. Bertensova se je prebudila šele v končnici drugega niza, ko je bilo vse že odločeno.

Halepova se bo v finalu pomerila z zmagovalko obračuna med Garbino Muguruzo in Elino Svitolino.