Vir: Al Bello/Getty Images
Tenis 13.08.2017 | 21:21

Toronto WTA: Svitolini že peti naslov v sezoni 2017

Ukrajinka Elina Svitolina je osvojila WTA turnir v Torontu, potem ko je v finalu s 6:4, 6:0 ugnala Caroline Wozniacki.

Elina Svitolina

Vir: Tom Dulat/Getty Images

Svitolina je odigrala brezhibno srečanje in s petim naslovom v koledarskem letu potrdila izvrstno letošnjo formo. Po Tajpeju, Dohi, Carigradu in Rimu je konkurenco pokorila še v Kanadi. Kljub temu, da so gledalci videli obračun 5. in 6. igralke sveta, je Ukrajinka veljala za veliko favoritinjo.

Letos je namreč v vseh predhodnih štirih finalih zmagala, Wozniackijeva pa ravno nasprotno. Za Danko je bil to že šesti letošnji poraz na zadnji stopnički turnirja. Odpor je Svitolini nudila le v prvem nizu, ko je dvakrat nadoknadila "brejk" zaostanka, tretjič ji to ni uspelo.

V drugem delu srečanja je bilo zgodbe za nekoč prvo igralko sveta hitro konec. Svitolina je takoj odvzela servis, iz točke v točko udarjala bolj samozavestno, na koncu Wozniackijevi zavezala "kravato" in v medsebojnih srečanjih sedaj povedla s 3:0.

S turnirsko zmago se bo Svitolina jutri na osveženi lestvici WTA povzpela na 4. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v karieri, v razvrstitvi Race to Singapur, ki sešteva le letos osvojene točke pa je na prvem mestu prehitela Simono Halep.

Teniški karavana se seli v Cincinnati, od koder vam bomo že jutri ob 17. ponudili prve prenose s teniškega Mastersa za moške oziroma turnirja serije Premier 5 za dekleta.