Pliškova odpustila trenerja Kotyzo

Čehinja Karolina Pliškova je pred začetkom azijske turneje prenehala sodelovati z Davidom Kotyzo.

Karolina Pliškova

Vir: Matthew Stockman/Getty Images

Po koncu OP ZDA je Čehinja s prvega mesta na WTA lestvici padla na četrto mesto. "Hvala ti za vse, kar si storil zame. Vendarle se najin način razmišljanja nekoliko razlikujeta. Nisva se mogla dogovoriti, kako razviti strategijo moje igre," je zapisala Pliškova.

Pliškova in Kotyza sta začela sodelovati ob koncu lanske sezone, decembra, v tej sezoni pa je Čehinja osvojila naslove v Brisbaneu, Dohi in Eastbournu ter igrala polfinale Roland Garrosa. Pliškova je dodala, da bo novega stalnega trenerja našla do konca tekoče sezone.