Odlična Simona razbila Šarapovo

WTA 4. Okt 201711:56 > 12:07
Rob Carr/Getty Images

Marija Šarapova in Simona Halep sta svoj najboljši medsebojni obračun odigrali na OP ZDA, ko je slavila Rusinja, tudi tokrat pa se je v osmini finala turnirja v Tokiu obetal spektakel, a je Romunka Šarapovo brez težav odpihnila iz igrišča.

Simona Halep, druga teniška igralka sveta, je v osmini finala turnirja WTA v Tokiu brez težav ugnala morda najbolj zveneče ime tega turnirja Marijo Šarapovo, na poti do zmage pa je svoji ruski nasprotnici dovolila priti le do štirih iger. V 74 minutah na igrišču je Halepova slavila s 6:2 in 6:2.

Prvi niz se je začel izenačeno in igralki sta bili poravnani na 2:2, a je Halepova kasneje dobila štiri zaporedne igre. V drugem nizu je bila romunska teniška igralka zelo konstantna v igrah na svoj začetni udarec in nekdanji številki 1 svetovnega ženskega tenisa, zdaj 104. igralki sveta, ni dovolila do niti ene priložnosti za break, sama je izkoristila dve od petih in se veselila prepričljive zmage.

Simona Halep se bo v četrtfinalu pomerila proti zmagovalki dvoboja Kasatkina – Radvanska.