Vir: Getty Images/Clive Brunskill/Julian Finney
Tenis 12.11.2017 | 20:25 > 20:28

Fed Cup po 17 letih pripadel Američankam

Ameriška ženska teniška reprezentanca je proti Belorusinjam slavila zmago v finalu Pokala Fed. Na odločilnem dvoboju sta Shelby Rogers in Coco Vandeweghe ugnali Arino Sabalenko in Aleksandro Sasnovič.

Vir: Getty Images

Po prvem dnevu medsebojnih obračunov je bilo 1:1. Coco Vandeweghe je premagala Sasnovičevo s 6:4 in 6:4, izid je z zmago nad Stephensovo izenačila Arina Sabalenka (6:3, 3:6 in 6:4). V prvem dvoboju drugega dne je Coco Vandeweghe v dveh nizih (7:6 in 6:1) ugnala Sabalenko, Stephensova pa je zapravila lepo priložnost in je naposled v treh nizih klonila pred Sasnovičevo (4:6, 6:1 in 8:6).

O končni zmagi je odločal dvoboj dvojic, v katerem je bila ameriška reprezentanca boljša. Naveza Rogers/Vandeweghe je v dveh nizih strla žilavi Sabalenko in Sasnovičevo. Prvi niz sta dobili s 6:3, drugega po podaljšani igri s 7:6 (3).

To je za Američanke že 18. zmaga v finalu Pokala Fed in šele prva po letu 2000, ko so s 5:0 v finalu odpravile Španke.