Hercogova v drugi krog turnirja v Luganu

WTA 11. Apr 201814:02 > 14:04

Po Dalili Jakupovič, ki je prišla v drugi krog turnirja v Bogoti, je v švicarskem Luganu zdaj to uspelo tudi Poloni Hercog, ki je v prvem krogu tega WTA turnirja premagala vedno neugodno Su-Wei Hsieh.

Slovenska teniška igralka Polona Hercog ta teden nastopa na turnirju v švicarskem Luganu, ki ponuja nagradni sklad v višini 250.000 ameriških dolarjev. Hercogova, ki trenutno zaseda 80. mesto na računalniški teniški lestvici WTA je premagala Su-Wei Hsieh s 7:5 in 6:0, zdaj pa jo v osmini finala turnirja čaka Belorusinja Arina Sabalenka. Tudi v tem obračunu slovenska teniška igralka ne bo v vlogi favoritinje, zato bo morala prikazati podobno odločno predstavo, kot v prvem krogu.

Prvi niz je bil zelo izenačen in igralki sta postregli s številnimi dolgimi izmenjavami. Hercogova je bila zbrana predvsem na priložnosti za odvzem njenega servisa, saj je vse štiri izničila, sama pa je tretjo priložnost za odvzem servisa ob zaključku prvega niza izkoristila in ga pospravila v žep s 7:5. V drugem nizu pa je sledila popolna odpoved njene nasprotnice, zato se je Hercogova sprehodila do zmage s 6:0 tudi v drugem nizu.