Tenis

12.08.2018 | 17.48

Venus izpušča Cincinnati, menja jo Osaka

Venus Williams

Ameriška teniška igralka Venus Williams je odpovedala nastop na turnirju v Cincinnatiju. Veteranka toži nad bolečinami v kolenu.

Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Williamsova je odločitev o umiku svojega imena iz glavnega žreba sporočila po izdelanem žrebu, tako da jo bo v tekmovanju sedaj menjala Japonka, Naomi Osaka, ki je postala 17. nosilka. Njeno mesto bo dobila ena izmed kvalifikant.

"Žal mi je, da ne bom mogla nastopiti v Ohiu, kjer so me gledalci vedno lepo sprejeli. Se vidimo prihodnje leto," je dejala starejša izmed sester Williams. Pred njo so nastop v zvezni državi Ohio odpovedale Marija Šarapova, Dominika Cibulkova, Mihaela Buzarnescu in Shuai Peng.

Halepova bo na OI v Tokiu nosila romunsko zastavo

Zmagovalka Wimbledona in četrta igralka sveta Simona Halep bo nosila zastavo Rumunije na odprtju Olimpijskih iger u Tokiju 2020.

ATP Umag: Bedene nadigral Cecchinata

Slovenski tenisač Aljaž Bedene je v 1/16 finala ATP turnirja v Umagu premagal 5. nosilca Italijana Marca Cecchinata s 6:3 in 6:2 ter se uvrstil v 1/8 finala. Tam bo njegov nasprotnik zmagovalec dvoboja Sousa / Sinner.

Novak po izjemnem finalu: Roger me navdihuje

Prvi tenisač sveta Novak Đoković je ubranil naslov v Wimbledonu. V finalu je po pravi drami s 3:2 v nizih premagal Rogerja Federerja, obračun pa bo v zgodovino šel kot eden izmed najbolj napetih v zgodovini.

Teniški igralec Nicolas Mahut je bil med finalnim srečanjem moških dvojic najbolj priljubljena tarča Roberta Faraha. Kolumbijec ga je zadel v glavo, potem v vrat, nekaj sekund kasneje pa še v "dragulje". No, prvi udarec s "smashom" v čelo je bil najbolj boleč. Francoz je vseeno lahko nadaljeval.