Tenis

11.02.2019 | 18.10

Doha: Hercogova ostala brez glavnega žreba

Polona Hercog

Slovenska tenisačica Polona Hercog si ni uspela zagotoviti mesta v glavnem žrebu na turnirju v Dohi.

Dennis Grombkowski/Getty Images

Avstralka Ajla Tomljanović je v zadnjem krogu kvalifikacij premagala 88. igralko sveta s 6:3, 6:4 v uri in 48 minutah igre. Zaradi dežja je bil dvoboj v drugem nizu prekinjen ob vodstvu Tomljanovićeve z 2:1.

Polona je dobro začela srečanje in v prvi igri odvzela servis 21. tenisačici na WTA lestvici, a se je Avstralka ubranila z dvojnim breakom (3:1), nato pa brez večjih težav povedla z 1:0.

Tomljanovićeva je drugi niz začela z breakom, a se je Hercogova vrnila na 4:4. Kot že v prvem nizu tudi tokrat ni uspela potrditi breaka in Avstralka je vpisala prvo zmago v drugem medsebojnem dvoboju.

Turnir iz Dohe lahko spremljate na kanalih Sportkluba.