Jakupovičeva po slabem začetku prepričljivo naprej

WTA 18. Feb 201911:15 > 11:15
Anthony Au-Yeung, Getty Images Sport

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič se je uvrstila v drugi krog turnirja v Dubiju, potem ko je z 1:6, 6:1 in 6:2 premagala Kazahstanko Zarino Diyas.

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič se je v glavni žreb Premier turnirja v Dubaju uvrstila kot srečna poraženka, potem ko je izgubila zadnji obračun v kvalifikacijah, a se je zaradi odpovedi ene izmed igralk prebila na turnir. Njena nasprotnica Zarina Diyas je skozi kvalifikacije prišla, a ni uspela premagati naše igralke.

Jakupovičeva je potrebovala uro in 35 minut, da je prišla v drugi krog, pa čeprav je prvi niz izgubila po hitrem postopku.

85. teniška igralka sveta je prvi niz izgubila z le eno osvojeno igro, a se je v nadaljevanju pobrala in zaigrala precej bolje, kontrolirala udarce in točke, dvignila odstotek svojega prvega servisa in hitro izenačila na 1:1 v nizih.

Kazahstanka v tretjem nizu prav tako ni uspela prikazati igre z začetka obračuna in je popustila pod pritiskom, Slovenka pa je prišla do dveh brejkov, tretjega niza, zmage in uvrstitve naprej.

Dalilo v boju za osmino finala čaka težko delo, saj bo na drugi strani mreže stala nekdanja številka 1, sicer pa peta nosilka turnirja Angelique Kerber