Kerberjeva na pragu polfinala, znan žreb med dvojicami

WTA 25. Okt 201615:13 > 15:14
Clive Brunskill Getty Images

Prva igralka sveta Angelique Kerber si je praktično že zagotovila uvrstitev v polfinale zaključnega WTA turnirja v Singapurju.

Nemka je zlahka odpravila Simono Halep,  (6:4, 6:2) in ima pred zadnjim dvobojem skupine proti Madison Keys sedaj 2 zmagi z bilanco osvojenih nizov 4:1.

Odločilni trenutek dvoboja se je zgodil ob koncu prvega niza – pri vodstvu 4:3 je Romunka dopustila odvzem servisa, nato pa nasprotnici dovolila, da “ponovi vajo” in prvi niz je šel Kerberjevi.

V drugem delu je Nemka takoj naredila “brejk” in tekmo rutinsko pripeljala do konca po uri in 22 minutah.

V rdeči skupini sta se takoj zatem pomerili še debitantki na zaključnih turnirjih. Madison Keys je pokazala drugačen obraz kot v nedeljo, dominirala v prvem nizu in ga proti Dominiki Cibulkovi dobila s 6:1, v drugem pa Slovakinji vzela servis pri izidu 2:2 ter prednosti ni več izpustila iz rok. Na koncu je izkoristila tretjo “meč” žogico in po dobri uri srečanja slavila z rezultatom 6:1, 6:4.

Po dveh odigranih krogih je na vrhu lestvice Rdeče skupine Kerberjeva, druga je zaradi večjega odstotka osvojenih (od skupno odigranih) iger Američanka Keys, tretja je Halepova, na zadnjem mestu pa z dvema porazoma “tabori” Cibulkova.

Slovakinja v zadnjem krogu za napredovanje nujno potrebuje gladko zmago (2:0) nad Halepovo, ob tem pa mora upati na čim bolj enostranski poraz Keysove proti Kerberjevi (tudi 0:2). Tako bi nastal krog treh igralk z zmago in dvema porazoma, v katerem bi imela Cibulkova potem najboljši delež osvojenih nizov.

Jutri bosta v Singapurju na sporedu dva obračuna v Beli skupini. Ob 13.30 uri na naših programih spremljajte dvoboj med zmagovalkama prvega kroga, Svetlano Kuznecovo in Karolino Pliškovo, potem pa sledi še srečanje Garbine Muguruza – Agnieszka Radwanska.

Sicer pa so danes v Singapurju opravili tudi žreb finala za dvojice. Tam je format tekmovanja takšen, kot smo ga vajeni skozi celotni del sezone, torej na izpadanje.