Polona Hercog po novem maratonu v četrtfinalu Lugana

WTA 10. Apr 201917:42 > 17:55
Michael Steele, Getty Images Sport

Polona Hercog se je po novem zelo dolgem obračunu uvrstila v četrtfinale WTA turnirja v Luganu. Danes je s 3:6, 7:6, 6:4 ugnala Romunko Sorano-Mihaelo Cirstea.

Potem, ko je Polona Hercog v prvem krogu premagala po dveh urah in 12. minutah drugo nosilko turnirja Carlo Suarez Navaro, se je tokrat pomerila z nasprotnico, ki na WTA lestvici zaseda 103. mesto.

Tudi tokrat je dvoboj trajal krepko več kot dve uri, zmage pa se je na koncu veselila Slovenka s 3:6, 7:6, 6:4.

Prvi niz se nikakor ni začel po željah naše tenisačice. Romunka Sorana-Mihaela Cirstea ga je namreč dobila s 6:3, potem, ko je Hercogova izgubila dve igri na svoj servis.

V drugem nizu smo videli zelo izenačen obračun, obe tekmovalki sta izgubili po kar štiri igre na svoj servis, vključno s podaljšano igro. V tie-breaku je bila Hercogova nedotakljiva, saj je le tega dobila brez izgubljene točke s 7:0.

Sledil je zadnji tretji niz, ki je trajal še najdlje. Na koncu pa ga je dobila Hercogova s samo eno izgubljeno igro na svoj servis s 6:4.

V četrtfinalu se bo Slovenka pomerila z boljšo v dvoboju Rebecca Peterson Veronika Kudermetova.