Juvanova na Majorki s finalistko Wimbledona 2013

WTA 16. Jun 201916:28 > 16:39
Getty Images

Kaja Juvan je v 1. krogu kvalifikacij za nastop na WTA turnirju na Majorki ugnala Belgijko, Greetje Minnen.

Ljubljančanka je z nasprotnico, ki je mimogrede prejšnji teden v Rosmalnu na WTA turnirju igrala četrtfinale, opravila v uri in desetih minutah. Prvi niz je Kaja zaključila s suverenih 6:1, v drugem pa ji je odvzem servisa uspel pri 5:5, potem pa na lasten servis ni imela težav z zaključevanjem.

Za svoj prvi članski nastop na WTA turnirjih s travnato podlago se bo jutri pomerila proti finalistki Wimbledona izpred šestih let, Nemki, Sabine Lisicki. Ta je danes po treh nizih odpravila rojakinjo, Mono Barthel.

Super zmaga, nor nivo tenisa. Kaja je imela v prvem nizu razmerje winnerjev in nevsiljenih napak kar 18-4, bila udarna na returnu. Lisickijevo sem danes spremljal celo tekmo,” je za Sportklub povedal trener Juvanove, Robi Cokan.