Tenis

15.07.2019 | 22.16

Halepova bo na OI v Tokiu nosila romunsko zastavo

Simona Halep

Zmagovalka Wimbledona in četrta igralka sveta Simona Halep bo nosila zastavo Rumunije na odprtju Olimpijskih iger u Tokiju 2020.

27-letna Romunka je danes dopotovala v Bukarešto, kjer so potrdili, da bo njihova najboljša športnica vodila delegacijo te države na igrah v prestolnici Japonske. Halepova je igre v Londonu 2012 zaključila v prvem krogu, v Tokiu pa bo med glavnimi favoritinjami za zlato medaljo.

Hercogova brez glavnega dela turnirja v Dubaju

Polona Hercog je v zadnjem krogu kvalifikacij za nastop na turnirju serije WTA v Dubaju izgubila proti Kristini Mladenović, ki je slavil s 6:3 in 6:1.

Lovorika in uvrstitev kariere za Magdo Linette

Poljska teniška igralka Magda Linette je prišla do svoje druge lovorike v karieri potem, ko je v finalu turnirja WTA v Tajskem Hua Hinu s 6:3 in 6:2 premagala Leonie Küng.

Nadal: Olimpijske igre? Ne vem še, če bom nastopil...

Drugi tenisač sveta Rafael Nadal se še ni odločil, če bo med 25. julijem in 2. avgustom nastopil na teniškem turnirju v okviru olimpijskih iger v Tokiu.

Kenin: Avstralci, oprostite mi ...

Ameriška teniška igralka Sofia Kenin je v polfinalu OP Avstralije premagala prvo igralko sveta in domačo favoritinjo Ashleigh Barty ter se prvič uvrstila v finale Grand slama, kjer se bo pomerila proti Garbini Muguruzi.