Kaja Juvan končala z nastopi v Bukarešti

WTA 17. Jul 201917:39 > 17:45
sport klub

Kaja Juvan je v 2. krogu WTA turnirja v Bukarešti izgubila dvoboj z domačinko Irino-Camelio Begu.

Clive Brunskill Getty Images

Romunka je slavila po uri in 32 minutah igre (6:4 in 6:3). Juvanova, ki je na lestvici WTA napredovala na 111. mesto, je morala priznati premoč deset let starejši Begujevi, ki je le mesto za njo. Romunka je sicer bila leta 2017 na 22. mestu in je v svoji karieri že osvojila štiri turnirske zmage WTA. 18-letna Ljubljančanka na turnirski naslov še čaka.

V uvodnem nizu je bil izid izenačen do šeste igre (3:3). Juvanova je nato povedla s 4:3, potem pa povsem popustila. Romunka je dobila tri zaporedne igre in s tem osvojila prvi niz.

Juvanova je pred začetkom drugega niza, ki ga je znova odprla z začetnim udarcem, zaprosila za zdravniško pomoč in nato dobila dve igri zapored. Nato je Romunki uspel brejk, po katerem je zaigrala bolje in obračun na koncu zanesljivo dobila.