Hercogova po dobrem začetku ostala brez presenečenja

WTA 16. Okt 201913:41 > 13:42
Getty Images/Shaun Botterill

Polona Hercog je na WTA turnirju v Moskvi v 2. krogu izgubila proti Belindi Benčič, ki je bila boljša z 1:6, 6:3 in 6:4.

Slovenska tenisačica je dvoboj odlično začela in v prvem nizu povsem nadigrala favorizirano nasprotnico. V drugem nizu je bil izid izenačen do izida 3:3, nato pa je na igrišču zagospodarila Švicarka, ki je izsilila tretji niz.

V odločilnem delu igre je Polona najprej povedla z brejkom prednosti (2:0), a se Benčičeva ni predala in z dvema brejkoma poskrbela za popoln preobrat. Hercogova si do konca obračuna ni uspela priigrati niti ene priložnosti, da se vrne v obračun, zato se poslavlja od turnirja v Moskvi.

Belinda Benčič se bo v četrtfinalu pomerila z zmagovalko iz para Jastremska – Flipkens.