Zmagovalka Australian Opna pozitivna na doping testu

Ameriška tenisačica Abigail Spears je zaradi uporabe prepovedanih sredstev prejela suspenz s strani mednarodne teniške zveze.

Abigail Spears

Getty Images/Jack Thomas

38-letnica je bila pozitivna 31. avgusta na US Opnu. Test je pokazal sledi testosterona, presterona in njunih metabolitov.

Spearsova je bila 28. oktobra tudi uradno kaznovana, suspenz pa je v veljavo vstopil v četrtek, 7. novembra. Igralka bi se lahko do danes tudi pritožila na kazen, a tega ni storila.

Spearsova je zvezdnica igre dvojic, saj je na turneji WTA slavila že na 21 turnirjih. Leta 2017 je v mešanih dvojicah slavila tudi na grand slamu v Melbournu.

Bedene končal z nastopi v Marseillu

Aljaž Bedene je moral v osmini finala ATP turnirja v Marseillu priznati premoč domačemu tenisaču Gillesu Simonu, ki je slavil z 7:6 in 6:4.

Razpoloženi Monfils odkrito napada zmago na Grand slamu

Francoski teniški igralec Gael Monfils je v zadnjih dveh tednih osvojil dve turnirski zmagi, v luči povečanega tekmovalnega apetita pa je napovedal boj za prvo peterico na ATP lestvici in zmago na turnirju za Grand slam.

Hercogova brez glavnega dela turnirja v Dubaju

Polona Hercog je v zadnjem krogu kvalifikacij za nastop na turnirju serije WTA v Dubaju izgubila proti Kristini Mladenović, ki je slavil s 6:3 in 6:1.

Druga lovorika v nizu: Monfils najboljši v Rotterdamu

Francuz je do 10. pehara u karijeri došao pošto je pobedio mladog Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima 6:2, 6:4. Gael Monfils je uspel ubraniti lovoriko v Rotterdamu, kjer je v finalu teniškega turnirja na Nizozemskem brez večjih težav ugnal mladega Felix Auger Aliassima s 6:2 in 6:4.