Tenis je nazaj: Vekićeva zanesljivo v osmino finala

WTA 3. Avg 202018:03 > 18:05
Hannah Peters, Getty Images Sport

Hrvaška teniška igralka Dona Vekić se je po prvem krogu po zmagi nad Arantxo Rus s 6:1 in 6:2 zanesljivo uvrstila v osmino finala teniškega turnirja v Palermu.

Turnir v Palermu je prvi turnir po mesecu marcu potem, ko se je sezona prekinila zaradi pandemije koronavirusa.

Na prvi tekmi glavnega žreba je Dona Vekić v eni uri 17 minutah igre prepričljivo premagala Arantxo Rus. Hrvatica je slavila s 6:1 in 6:2.

Vekićeva je imela že v prvi igri tri break priložnosti. Rusova pa se je takrat uspela ubraniti in povedla z 1:0. Toda vseh naslednjih šest iger je osvojila šesto postavljena igralka turnirja.

Do sredine drugega niza je bila do rezultata 2:2 precej izenačeno. V nadaljevanju pa je Vekićeva, ki je tekmeci tudi odvzela dva servisa, prevladovala in prišla do zmage.

Turnir je z zmago začela tudi Nemka Laura Siegemund, ki je s 6:3 in 6:4 premagala Romunko Irino Begu.