Euroleague

Košarka

23.02.2018 | 10:52

Olympiacos je v 23. krogu Evrolige z 80:70 odpravil Valencio. Prvo ime srečanje je bil izkušeni Vassilis Spanoulis (25 točk), ki je zablestel tudi s podajo s skoraj polovice terena, medtem ko je Kostas Papanikolaou nase opozoril z atraktivnim zaključkom.

Košarkarski El Clasico v 12. krogu Evrolige je zaznamoval sijajen koš Facudna Campazza, ki je v zadnji sekundi prvega polčasa zadel čez celo igrišče. To je lani na tekmi proti Barceloni uspelo tudi Luki Dončiću!

Organizator igre Real Madrida Facundo Campazzo je v zadnjih trenutkih prve četrtine obračuna 10. kroga Evrolige proti CSKA-ju dosegel spektakularno trojko iz svoje polovice. V slogu Luke Dončića, bi lahko zapisali. Veliki derbi v Madridu je s 93:88 dobil CSKA.

Olympiacos je v 9. krogu Evrolige poskrbel za prvi poraz Reala v letošnji sezoni (88:83). Eden od glavnih krivcev za poraz Klemna Prepeliča in soigralcev je bil Vasilis Spanoulis. Legendarni organizator igre je zablestel z 20 točkami, v drugi četrtini pa dosegel tri trojke v pičlih 46 sekundah.

Trener Fenerbahčeja Željko Obradović je bil nezadovoljen z igro svoje ekipe na gostovanju v Tel Avivu, posebne lekcije pa je bil deležen Kostas Sloukas, ki mu je dejal, da "ne more celo življenje čakati njega". Fener je na koncu slavil s 74:79, Sloukas pa je bil prvi strelec tekme ...