Youtube Sportklub

Košarka 16.05.2018 | 12:52

Smodiš: Zmago bi privoščil Žalgirisu, a navijam za CSKA

Večkratni prvak Evrolige in dolgoletni slovenski reprezentant Matjaž Smodiš je v intervjuju za Sportklub govoril o svojih izkušnjah na zaključnih turnirjih, uslugah prijateljem, favoritih letošnjega turnirja in njegovi NBA izkušnji.

Ponižanje Olympiacosa - Mike James razburil Grke

Milano je v 3. krogu Evrolige s kar 99:75 slavil sredi Aten in Olympiacosu prizadejal enega najhujših domačih porazov v zadnjem času. Za dodatno sol na rane Grkov je poskrbel Mike James s trojko v zadnjih sekundah, s čimer je postavil piko na i visoki zmagi Italijanov.

DeAndre Ayton, prvi izbor na letošnjem naboru Lige NBA, je na debiju v najmočnejši košarkarski ligi na svetu navdušil. Njegov Phoenix je v noči na četrtek s 121:100 ugnal Dallas, za katerega igra Luka Dončić, Ayton pa je v statistiko vpisal kar 18 točk, 10 skokov in šest asistenc.

Košarkarji Budućnosti so bili tri četrtine boljši od Maccabija v 3. krogu Evrolige, v zadnjem delu igre pa dosegli samo dve točki v devetih minutah in gostom iz Tel Aviva dovolili, da pridejo do prve letošnje zmage.

Dallas je v predsezoni lige NBA premagal Philadelphijo, kitajsko občinstvo pa v Shenzhenu navduševala predvsem mlada asa Mavericksa Luka Dončić in Dennis Smith Jr. Poglejte njuni sijajni akciji v razmaku ene minute.