Sportklub Slovenija

12.12.2018 | 15.44 > 16:28

V ljubljanskem nakupovalnem središču BTC City bo v naslednjih mesecih zaživela Nogometna hiša zabave, ki bo namenjena predvsem promociji nogometa med mladimi in bo obenem tudi prizorišče uradnega muzeja slovenskega nogometa.

V petkovem srečanju Serie B je Lecce v gosteh z 2:1 slavil proti ekipi Chieva. Slovenski vezist Žan Majer je v igro prišel v 69. minuti in se skupaj s soigralci veselil zmagovalnega zadetka v 93. minuti.

Od trenutka, ko je svet obkrožila novica, da je umrl Maradona, lahko na spletu zasledimo neštete posnetke z legendarnim Argentincem v glavni vlogi. Med drugim je na površje znova prišel tudi posnetek iz leta 2010, ko "Mali zeleni" med pripravami na mundial pri 50-ih mojstrsko izvaja proste strele.

Burnley je v 9. krogu Premier lige končno dočakal prvo zmago v novi sezoni. The Clarets so v ponedeljek z 1:0 premagali Crystal Palace, edini gol na tekmi pa je v 8. minuti dosegel Chris Wood.

Na zadnji tekmi 9. kroga Premier lige je Southampton gostoval pri Wolverhamptonu in na stadionu Molineux prišel do točke (1:1). Tekmo je zaznamoval zadetek Thea Walcotta, ki se je v tej sezoni po 15 letih vrnil v Southampton.