Eredivisie

21.01.2019 | 09.01

Ajax Amsterdam

Nizozemska Eredivisie že dolgo ni ponudila tako norega obračuna. Ajax in Heerenveen sta zabila vsak po štiri zadetka, najbolj razburljivo pa je bilo v sodnikovem podaljšku. Heerenveen bi lahko prišel tudi do zmage, na koncu pa dobil točko. Poglejte si zaključek in vse gole iz tekme leta.

Tekma nizozemske liga med Fortuno in Williema je bila odigrana v nemogočih razmerah, saj je bila zelenica "pod vodo", to pa je močno otežilo delo vseh nogometašem, ki bi si mirno lahko na glavo poveznili čepice in se pomerili v vaterpolu.

Za mladega Japonca Ritsa Doana se bodo zagotovo zanimali številni veliki evropski klubi. Nogometaš Groningena, ki šteje vsega 20 let, je v zadnjem kogu nizozemskega prvenstva dosegel neverjeten zadetek.

Vstopil v 59. minuti, zabil v 78., izključen v 84.

Klaas Jan Huntelaar je bil junak Ajaxa na gostovanju pri Groningenu. V igro je prišel iz klopi v 59. minuti in slabih 20 minut kasneje zadel za zmago, nato je bil izključen zaradi dveh rumenih kartonov. Najprej zaradi slačenja dresa, v drugo, ker je udaril nasprotnega igralca.

Na derbiju med Ajaxom in PSV-jem (3:1) je igralec domačega kluba Noussair Mazraoui brutalno startal na igralca gostov Angeliona. Španec jo je na srečo dobro donesel, sodnik pa je po ogledu posnetka Mazraouiju pokazal rdeči karton.