Sport klub

09.02.2019 | 21.58

Ajax Amsterdam

Ajax je v soboto na gostovanju pri Heraclesu klonil z 1:0. Pri edinem zadetku je domačim veliko uslugo naredil vratar Ajaxa Andre Onana, ki je z veliko napako podaril točke Heraclesu.

Vstopil v 59. minuti, zabil v 78., izključen v 84.

Klaas Jan Huntelaar je bil junak Ajaxa na gostovanju pri Groningenu. V igro je prišel iz klopi v 59. minuti in slabih 20 minut kasneje zadel za zmago, nato je bil izključen zaradi dveh rumenih kartonov. Najprej zaradi slačenja dresa, v drugo, ker je udaril nasprotnega igralca.

Na derbiju med Ajaxom in PSV-jem (3:1) je igralec domačega kluba Noussair Mazraoui brutalno startal na igralca gostov Angeliona. Španec jo je na srečo dobro donesel, sodnik pa je po ogledu posnetka Mazraouiju pokazal rdeči karton.

Navijači madridskega Reala so bili po izpadu v osmini finala Lige prvakov proti Ajaxu izraziro nezadovoljni, veliko število pa se jih je po tekmi zbralo pred stadionom Santiago Bernabeu, kjer so glasno zahtevali odstop predsednika kluba Florentina Pereza.

Nogometaši Feyenoorda so v 19. krogu Eredivisie s kar 6:2 doma demolirali Ajax, ki že dolgo časa ni bil tako ponižan kot danes. Ob zmagi je dva zadetka dosegel Robin van Persie, bilo pa je kar nekaj lepih trenutkov, ki si jih lahko ogledate v videu.