Premier League

05.11.2018 | 08.55

Manchester City je v 11. krogu Premier lige s 6:1 razbil Southampton, Sergio Aguero pa je postal šele tretji igralec v zgodovini Premier lige, ki je dosegel vsaj 150 golov za en klub. Ob Argentincu sta v elitni družbi še Wayne Rooney za Manchester United (183) in Thierry Henry za Arsenal (175).

Nogometaši Manchester Cityja so v četrtfinalu Pokala FA v gosteh premagali Swansea s 3:2. Ekipa iz Walesa je po prvem polčasu vodila z 2:0, vendar so meščani izid uspeli spreobrniti. Gostje so drugi zadetek dosegli po sumljivo dosojeni najstrožji kazni, tretjega pa iz prepovedanega položaja.

Nogometaši Leicestra so v 31. krogu Premier lige na gostovanju pri Burnleyju slavili z 2:1. Lisice so povedle v 33. minuti z izjemnim zadetkom Jamesa Maddisona. Anglež je velemojstrsko izvedel prosti strel in rešitve za Toma Heatona ni bilo.

Arsenal je v derbiju proti Manchester Unitedu (2:0) povedel z zadetkom Granita Xhake, ki je z udarcem povsem presenetil avida de Geo. Vratar rdečih vragov ni mogel verjeti, kakšno pot je naredila žoga na poti do vrat. Poglejte si njegovo reakcijo ob koncu zgornjega posnetka.

Stranski sodnik je sprva dvignil zastavico zaradi prepovedanega položaja, vendar se je glavni sodnik dvoboja Manchester City - Watford (3:1) Paul Tierney po daljšem razmisleku odločil, da prizna zadetek Raheem Sterlinga. Oglejte si posnetek in ocenite, ali je sprejel pravilno odločitev.