You Tube

27.07.2019 | 21.15 > 21:17

Swansea City

Josip Iličić očitno v odlični formi pričakuje začetek nove sezone. Kranjčan je z Atalanto gostoval na Otoku, kjer je odigral prijateljsko srečanje z angleškim drugoligašem Swanseajem. Atalanta je sicer klonila z 1:2, za potezo tekme pa je že v peti minuti poskrbel slovenski reprezentant.

Nogometaši Manchester Cityja so v četrtfinalu Pokala FA v gosteh premagali Swansea s 3:2. Ekipa iz Walesa je po prvem polčasu vodila z 2:0, vendar so meščani izid uspeli spreobrniti. Gostje so drugi zadetek dosegli po sumljivo dosojeni najstrožji kazni, tretjega pa iz prepovedanega položaja.

Na zadnji tekmi v letu 2018 je zablestel Josip Iličič, ki je ob visoki zmagi Atalante s 6:2, prispeval hattrick. Slovenec je v igro vstopil ob rezultatu 3:2 v 63. minuti, potem za suvereno zmago na Sassuolom prispeval tri zadetke v slabih 30. minutah tekme.

Zajc: Moramo se pobrati in igrati boljše

Slovenska nogometna reprezentanca se je zbrala na Brdu pri Kranju, kjer začenja priprave na zadnji tekmi Lige narodov proti Norveški in Bolgariji. Tako Josip Iličić kot Miha Zajc sta na začetku reprezentančne akcije optimistično razpoložena.

Kavčič: Veliko sprememb ne bo

Slovenijo v torek proti Cipru čaka četrta preizkušnja v Ligi narodov. Dan pred tekmo sta pred sedmo silo stopila Josip Iličić in selektor Tomaž Kavčič, ki verjame v pozitiven razplet in prvo zmago. "Veliko sprememb ne bo. Nekaj sem se naučil. Kaj? Vsako tekmo sem veliko menjal, vsako tekmo."