You Tube Sport Klub

Tenis

18.11.2019 | 09.30

Dominic Thiem

Stefanos Tsitsipas je postal šesti najmlajši zmagovalec zaključnega turnirja sezone ATP, potem ko je v finalu premagal Dominica Thiema s 6:7 (6), 6:2 in 7:6 (4). Grk je v angleški prestolnici po dveh urah in 35 minutah igre vpisal svoj največji uspeh v karieri.

Woow! Thiem v velikem slogu osvojil Adria Tour! (Video)

V zaključku obračuna Dominica Thiema in Filipa Krajinoviča je Avstrijec sicer tudi zmagovalec Adria Toura postregel z izjemno predzadnjo točko na srečanju, ki je navdušila prav vse na tribunah med drugim tudi Novaka Đokoviča.

V zadnjem obdobju nepremagljivi Novak Đokovič, ki v letu 2020 še ni izgubil je v Dubaju prišel do že 3. lovorike v letošnji sezoni, potem, ko je v finalu z lahkoto opravil s Stefanosom Tsitsipasom. Poleg zmage pa je znova prikazal tudi vrhunski tenis.

Izjemni Tsitsipas prišel do nemogoče točke (VIDEO)

Reprezentanca Grčije je sicer na ATP pokalu izgubila proti Nemčiji, vendar točka vseh obračunov je uspela v zadnjem obdobju izjemnemu Stefanosu Tsitsipasu, ki je na obračunu dvojic dobil praktično že izgubljeno točko.

Avstrijec Dominic Thiem bi si težko zaželel boljšega začetka zaključnega turnirja v Londonu, potem ko je v prvem krogu s 7:5 in 7:5 odpravil Rogerja Federerja. Avstrijec je letos še tretjič premagal Švicarja, skupno pa petič v sedmih medsebojnih obračunih.