Kauzer drugi v Krakovu

Evropski prvak Peter Kauzer je po slabem nastopu na uvodni tekmi svetovnega pokala na Slovaškem pokazal veliko boljšo predstavo na Poljskem. V Krakovu si je priveslal drugo mesto.

Na drugi tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah je za zmagovalcem, Britancem Josephom Clarkom, zaostal 1,31 sekunde. Tretji je bil Čeh Jiři Prskavec z 1,77 sekunde zamude.

Med kajakaši je bil Niko Testen 18., potem ko je z enim dotikom za finalom zaostal približno sekundo in pol, Vid Kuder Marušič 27., Martin Srabotnik pa 34.

V sobotnem delu tekmovanja je bil edini slovenski finalist kanuist Benjamin Savšek, ki je na koncu zasedel peto mesto.

Danes so sicer tekmovale še kanuistke, kjer Slovenija ni imela svojih predstavnic. Zmagala je Avstralka Jessica Fox s 4,53 sekunde naskoka pred Španko Nurio Vilarrubla in Brazilko Ano Satila, ki je z enim dotikom zaostala 5,22 sekunde.