SP v kajaku in kanuju: Božič bronast, Terčeljeva zlata!

Vodni športi 28. Sep 201913:59 > 14:14

Eva Terčelj je postala svetovna prvakinja v slalomu kajakašic na divjih vodah v katalonskem Seu d'Urgellu. Odličen slovenski dan je z bronom napovedal že Luka Božič.

27-letna Ljubljančanka je v zadnjih metrih ugnala tudi najboljšo kajakašico zadnjih let in olimpijsko prvakinjo Jessico Fox. Avstralka je imela na vseh vmesnih časih prednost pred Slovenko, a na koncu zaustala za 42 stotink. Bron je osvojila Novozelandka Luuka Jones, ki je bila le 0,50 sekund počasnejša od nove svetovne prvakinje.

V finalu preizkušnje za moške v kanuju je Slovenija računala na uspeh Benjamina Savška, kolajno pa dobila v nepričakovanem razpletu z Luko Božičem. Savšku se je polfinalna vožnja ponesrečila, tako da je ostal brez finala, Božič pa se je veselil uspeha, potem ko je bil že v polfinalu tretji, v finalu pa z enim dotikom prav tako končal le za dvema konkurentoma.

Novi svetovni prvak je postal Francoz CedricJoly (90,84), ki je bil z brezhibno vožnjo za 1,12 boljši od Božiča.Srebrn je bil Španec Ander Elosegui (+0,51).