Slalom v Leviju očkatu Neureutherju, Slovenci brez točk

Prvi slalom za moške v novi sezoni FIS svetovnega pokala v alpskem smučanju, je pripadel Felixu Neureutherju. Nemec je bil po prvi vožnji na 2. mestu, ker pa je vodilni po prvem teku, Britanec Dave Ryding, v drugo storil napako, se je na najvišjo stopničko povzpel Neureuther.

V finale se žal ni uspelo prebiti trojici slovenskih slalomistov. Štefan Hadalin je bil z zaostankom 1,89 sekunde na 41. mestu, Žan Kranjec (+2,59) je končal kot 55., medtem ko je Žan Grošelj pristal še dve mesti nižje (+2,74).

Osmoljenec finalne vožnje Ryding je vodil tudi januarja v Kitzbühelu, a bil na koncu drugi, kar je (na tekmah svetovnega pokala) njegova edina uvrstitev na oder za zmagovalce. Neureutherju in Kristoffersnu se je na odru za zmagovalce pridružil Šved Mattias Hargin.

Felix Neureuther je po prvem teku za Britancem zaostajal 14 stotink, prvi favorit za zmago, Norvežan Henrik Kristoffersen pa  18 stotink, potem pa mu je uspela fantastična druga vožnja in tako se je razveselil prve zmage v vlogi novopečenega očeta. Oktobra je namreč povil prvorojenko, hčerkico Mathildo.

Povratnik po poškodbi gležnja, Avstrijec Marcel Hirscher, se je po dolgotrajnem kolebanju vendarle odločil za nastop in bil po prvi vožnji celo četrti, v drugem teku pa izgubil precej časa ter končal na 17. mestu.

Karavana alpskih smučarjev se seli v Kanado, kjer bo 25. novembra v Lake Louiseu na sporedu smuk, dan kasneje pa še superveleslalom.