Tragedija na belih strminah: Umrl smučar Poisson

Francoski smučar David Poisson je včeraj podlegel poškodbam, ki jih je utrpel na treningu v Nakiski v Kanadi, so sporočili iz francoske smučarske zveze

David Poisson

Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images

David Poisson je smučar iz Francije, ki je največji uspeh doživel na svetovnem prvenstvu leta 2013 v Schladmingu, ko je osvojil bronasto medaljo.

V svetovnem pokalu je debitiral leta 2004, največji uspeh v tem tekmovanju je tretje mesto leta 2015.

Francoska reprezentanca se v Nakiski pripravljala na začetek sezone v hitrih disciplinah. Podrobnosti tragedije pa še niso znane.

Švedski ekipna preizkušnja v Aareju, Slovenija peta

Švedska je zmagovalka paralelne ekipne tekme alpskih smučark in alpskih smučarjev na finalu sezone v švedskem Aareju. Švedi so v velikem finalu premagali ekipo Francije s 3:1. Slovenci so izpadli v četrtfinalu proti Avstriji in so tekmovanje končali na petem mestu.

Feuz osvojil prvi kristalni globus

Švicar Beat Feuz je na finalu sezone v švedskem Aareju postal zmagovalec posebnega smukaškega seštevka v letošnji sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev.

Shiffrinovi vitrine postajajo premajhne

Mikaela Shiffrin je z zmago na slalomu v Ofterschwangu potrdila osvojitev petega malega kristalnega globusa v tej tehnični disciplini.