Tragedija na belih strminah: Umrl smučar Poisson

Francoski smučar David Poisson je včeraj podlegel poškodbam, ki jih je utrpel na treningu v Nakiski v Kanadi, so sporočili iz francoske smučarske zveze

David Poisson

Vir: Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images

David Poisson je smučar iz Francije, ki je največji uspeh doživel na svetovnem prvenstvu leta 2013 v Schladmingu, ko je osvojil bronasto medaljo.

V svetovnem pokalu je debitiral leta 2004, največji uspeh v tem tekmovanju je tretje mesto leta 2015.

Francoska reprezentanca se v Nakiski pripravljala na začetek sezone v hitrih disciplinah. Podrobnosti tragedije pa še niso znane.

Marcel Hirscher dobil težak slalom v Wengnu

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagal na slalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Wengnu. Norvežan Henrik Kristoffersen je na drugem mestu zaostal 93 stotink sekunde, tretji je bil Šved Andre Myhrer (+1,72). Štefan Hadalin in Žan Kranjec se nista uvrstila v finale.

Italijanska dominacija na smuku v Bad Kleinkirchheimu

Italijanke so dobile skrajšani smuk v Bad Kleinkirchheimu, saj so vzele vse tri mesta na zmagovalnem odru. Zmagala je Sofia Goggia.

Feuz obnorel domače gledalce, Čater na robu deseterice

Legendarno smukaško preizkušnjo v Wengnu je dobil domači smučar Beat Feuz. Na drugo mesto se je zavihtel Aksel Lund Svindal, tretji je bil Matthias Mayer.

Slivnik z 10. mestom razveselil Kranjsko Goro

V Kranjski Gori je bil danes na sporedu še drugi veleslalom za svetovni pokal alpskih smučarjev športnikov invalidov. Vnovič se je izkazal naš nadarjeni parasmučar 17-letni Jernej Slivnik.