Tragedija na belih strminah: Umrl smučar Poisson

Francoski smučar David Poisson je včeraj podlegel poškodbam, ki jih je utrpel na treningu v Nakiski v Kanadi, so sporočili iz francoske smučarske zveze

David Poisson

Vir: Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images

David Poisson je smučar iz Francije, ki je največji uspeh doživel na svetovnem prvenstvu leta 2013 v Schladmingu, ko je osvojil bronasto medaljo.

V svetovnem pokalu je debitiral leta 2004, največji uspeh v tem tekmovanju je tretje mesto leta 2015.

Francoska reprezentanca se v Nakiski pripravljala na začetek sezone v hitrih disciplinah. Podrobnosti tragedije pa še niso znane.

Slovenske blagovne znamke so Ilka, Dragić in NK Maribor

Prvi dan Sporto konference v Portorožu se je končal z razglasitvijo najmočnejših športnih blagovnih znamk v Sloveniji. Med ženskami je nagrado prvič prejela alpska smučarka Ilka Štuhec.

Slalom v Leviju očkatu Neureutherju, Slovenci brez točk

Prvi slalom za moške v novi sezoni FIS svetovnega pokala v alpskem smučanju, je pripadel Felixu Neureutherju. Nemec je bil po prvi vožnji na 2. mestu, ker pa je vodilni po prvem teku, Britanec Dave Ryding, v drugo storil napako, se je na najvišjo stopničko povzpel Neureuther.

Hirscher bo nastopil že v nedeljo v Leviju

Še ne polne tri mesece po zlomu gležnja na treningu je avstrijski smučarski zvezdnik Marcel Hirscher sporočil, da se na tekme vrača že na nedeljski slalom v Leviju na Finskem.