Nič novega, Mikaela Shiffrin za ostale izumila smučanje

Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin nadaljuje s svojimi fantastičnimi predstavami. V Kranjski Gori je tretjič zapored postala zlata lisička. Po veleslalomu je prepričljivo slavila še v slalomu. Najboljša Slovenka Maruša Ferk (20.).

22-letna ameriška šampionka je tako v svetovnem pokalu prišla že do 40. zmage v karieri. Na nedeljskem slalomu si je udobno prednost privozila že v prvi vožnji, ko je najbližjo Frido Hansdotter prehitela za 1,47 sekunde, v drugo pa suvereno ubranila prednost. Hansdotterjeva je tudi na koncu osvojila drugo mesto, tretja je bila Wendy Holdener.

“Nekaj težav sem imela v spodnjem delu, vendar sem se ves čas borila. Dobro sem se počutila in uživala v nastopu,” je takoj po zmagi za TV Slovenija skromno povedala Shiffrinova, ki v letu 2018 še ne pozna poraza.

Slovenski tabor z drugim dne 54. Zlate lisice ne more biti najbolj zadovoljen. Po odstopu glavne favoritinjeAne Bucik v prvem nastopu je po prvi vožnji presenetljivo najbolje kazalo Klari Livk, ki je zasedla kar 18. mesto, vendar je tudi sama v drugo odstopila.

Slovensko čast je tako ubranila le Maruša Ferk, ki pa po zaostanku petih sekund v prvi vožnji (21. mesto), v drugo ni mogla storiti kaj več in zasedla 20. mesto. Preostale tri Slovenke ledene strmine, ki je od smučark zahtevala precejšnjo moč, niso zvozile.

Brez uvrstitve so tako že po prvi vožnji poleg Bucikove ostale tudi Meta Hrovat, Neja Dvornikin Andreja Slokar.