Shiffrinova nudila lažno upanje – nova zmaga za sekundo

Kljub temu, da je V Flachauu na ženskem slalomu po prvi vožnji vodila Avstrijka Bernadette Schild, (0,37 sekunde prednosti), je letos nenadkriljiva Mikaela Shiffrin na drugi progi, ki jo je zakoličil njen trener, vse skupaj postavila na svoje mesto ter zmagala s prednostjo 94 stotink sekunde.

Druga je bila Schildova, tretja pa lanskoletna zmagovalka Flachaua, Frida Hansdotter. Ko je smučarka iz Kolorada v cilj prismučala z več kot sekundo prednosti pred Švedinjo in v izteku čakala na razplet tekme, je Hansdotterjevi iskreno pripomnila: “Na vrhu sem slišala, kako so ob tvojem prihodu v cilj navijači rohneli in pomislila sem ‘kaj ji je pa zdaj uspelo?!‘”

Danes sem morala loviti. Vedela sem, da moram iti na vse ali nič, saj je Bernardette smučala odlično. V Bad Kleinkircheim ne grem, ker bom raje malo trenirala,” je dodala Američanka, ki ima pred najbližjo zasledovalko v svetovnem pokalu praktično neulovljivih 821 točk prednost. To je 200. zmaga za ZDA v svetovnem pokalu.

V točkah sta končali tudi dve Slovenki. Ana Bucik je po soldini prvi vožnji in 15. mestu nato nazadovala za sedem mest in osvojila 22., medtem ko je Maruša Ferk (po prvi vožnji 26.) napredovala za tri mesta in tako zbrala 8 točk za svetovni pokal.

Preostali Slovenki Klara Livk in Meta Hrovat sta na žalost odstopili.