Kranjec odličen četrti – le pol sekunde od srebra!

Slovenski smučar Žan Kranjec je na olimpijskem veleslalomu končal na četrtem mestu. Z odlično drugo vožnjo je pridobil kar pet mest. Z ogromno prednostjo je zmagal Marcel Hirscher, ki ima tako na teh igrah že dve zlati odličji.

Drugi je bil z zaostankom sekunde in 27 stotink Henrik Kristoffersen, tretji pa Francoz, Alexis Pinturault, ki je zaostal še štiri stotinke več. 25-letni Kranjec je bil po prvi vožnji deveti, za Hirscherjem je zaostajal sekundo in 25 stotink. V finalni vožnji je odpeljal odlično. Zaostal je za Kristoffersenom, a je nato ostal na drugem mestu vse do zadnjih dveh nastopov.

“Če Henrik naredi tako vrhunsko vožnjo in sta zatem na štartu še dva tako odlična smučarja, kot sta Marcel in Alexis ter imata še prednost po prvi vožnji, je zelo težko računati še na ta korak naprej. Zmanjkale so mi štiri desetinke in ne le kakšna stotinka,” je vožnjo za TV Slovenija ocenil Kranjec.

Štefan Hadalin je v finalu z 29. napredoval na 21. mesto. Miha Hrobat in Martin Čater prve vožnje nista končala, skupaj pa je bilo na startu kar 110 tekmovalcev.