Sofia Goggia postala smukaška kraljica, Vonnova tretja

Olimpijski smuk v Jeongseonu je dobila Italijanka Sofia Goggia. Na zmagovalni oder sta se uvrstili še Norvežanka Ragnhild Mowinckel in Američanka Lindsey Vonn.

Sofia Goggia, vodilna v smukaškem seštevku za svetovni pokal, je odlično formo potrdila tudi na olimpijskih igrah in nastop v Južni Koreji opravila z odliko. Zmago si je zagotovila z izjemnim smučanjem v srednjem delu, ko je v primerjavi s tedaj vodilno Tino Weirather pridobila 43 stotink sekunde. V spodnjem delu je prednost le še povečala in v cilj prišla s časom 1:39,22.

Svoj zadnji olimpijski smuk je odpeljala Lindsey Vonn, ki tako ostaja pri eni zlati kolajno – osvojila jo je leta 2010 v Vancouvru. Američanka je na progi razvila najvišjo hitrost, a so bili njeni zavoji predolgi. Za Goggio je zaostala za 47 stotink.

Za novo lepo olimpijsko zgodbo je poskrbela Ragnhild Mowinckel, ki se je na progo podala s številko 19. V zgornjem delu je bila najhitrejša, šred zadnjim merjenjem vmesnega časa pa je bila celo 3 km/h hitrejša od Goggie. Italijanka je le zadržala prvo mesto, Norvežanka pa je z 10 stotinkami zaostanka potrdila odlično formo in osvojila srebro.

Maruša Ferk se je na progo podala s številko 24. Za vidnejši rezultat je preslabo odpeljala srednji del proge, ko je izgubila kar sekundo in 17 stotink. Do cilja se je zaostanek le še povečal (+2,78). Slovenka je na koncu osvojila 19. mesto.