Slivnik na paraolimpijskem slalomu do 12. mesta

Drago Perko

Edini slovenski predstavnik na paraolimpijskih igrah v Pjongčangu Jernej Slivnik je opravil svoj drugi nastop. Mladi smučar je v slalomu zasedel 12. mesto.

Drago Perko

Zmage se je razveselil Hrvat Dino Sokolović, srebro je osvojil Američan Tyler Walker, na zmagovalni oder pa se je uvrstil še Francoz Frederic Francois.

Jernej Slivnik, ki je s slalolom sklenil nastope v Pjongčangu, je po prvi vožnji med 33 sedečimi smučarji zasedal enajsto mesto. Tudi v drugo je odpeljal dobro in se veselil najvišje slovenske uvrstitve na zimskih paraolimpijskih igrah v zgodovini. Do danes si je najboljši dosežek lastil Srečo Kos – 15. mesto v slalomu leta 1998 v Naganu.

17-letnik, ki je imel pred nastopom nekaj zdravstvenih težav in je čutil posledice pritiska treme pred velikim tekmovanjem, se je tako po odstopu na veleslalomski preizkušnji hitro pobral in na slalomu dobro opravil svojo nalogo.