Shiffrinova znova deklasirala konkurenco, Ana Bucik 15.

Zadnji ženski slalom letošnje sezone v Areju je zanesljivo dobila Mikaela Shiffrin. Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik, ki je osvojila 15. mesto.

Američanka je z odlično predstavo potrdila naziv slalomske kraljice svetovnega pokala. Konkurenco je prehitela za več kot sekundo in pol.

Mikaela Shiffrin je bila v obeh vožnjah najhitrejša, dosegla pa je že 43. zmago v svetovnem pokalu. Drugo mesto je osvojila Švicarka Wendy Holdener, tretja pa je bila olimpijska prvakinja Frida Hansdotter.

Do uvrstitve so prišle tudi vse tri Slovenke. Edina je točke osvojila Ana Bucik (15. mesto), Meta Hrovat je bila 17., Maruša Ferk pa predzadnja 21.

Slalomski seštevek je Shiffrinova odločila že pred finalom na Švedskem. Osvojila je 980 od 1200 možnih točk in tako prišla do že petega malega kristalnega globus v slalomu. Drugo mesto v seštevku je osvojila Holdenerjeva, tretjo pa Hansdotterjeva. Brez stopničk je za dve točki ostala Petra Vlhova, ki je tokrat razočarala z le 11. mestom.