Pred smučarkami priprave v Argentini, Štuhčeva v Čile

SZS

Večji del slovenske ženske reprezentance v alpskem smučanju se bo v četrtek odpravilo v argentinsko Ushuaio, kjer bodo smučarke opravile ključni del priprav na snegu za čim bolj uspešen skok v novo tekmovalno sezono, ki se bo začela 27. in 28. oktobra v Söldnu.

Četverica slovenskih smučark se odpravlja na snežne treninge v argentinsko Ushuaio. Tri članice ekipe za svetovni pokal, Ana Bucik, Maruša Ferk in Meta Hrovat ter članica ekipe za evropski pokal Klara Livk, so danes opravile še z zadnjimi testiranji, na pot pa se bodo podale v četrtek. Na južni polobli bodo ostale vse do 3. septembra.

Odgovorni trener ženskih reprezentanc Denis Šteharnik je za glavni cilj izpostavil željo po tem, da se kar najbolje izkoristi zadnji del treningov v Argentini, k čemur bo seveda vodila dobra kondicijska priprava, ki je v letošnji sezoni nekoliko spremenjena. Slovenski četverici smučark se ne bosta pridružili Ana Drev in Tina Robnik. Prva bo trenirala po prilagojenem programu, slednja pa bo po načrtih odšla na sneg sredi septembra.

Selektor pa je pred odhodom razkril še načrt dela: ”Priprave v Ushuaii bom razdelil na tri dele. Prvi del je uvajalni, kar pomeni, da ko pridemo tja se moramo navaditi na časovno razliko in na zimske razmere. Ko se ta zaključi bomo naredili en dan premora in začeli z osnovno vadbo slaloma, veleslaloma in superveleslaloma. To bo trajalo en teden, potem znova sledi premor, nato pa pride na vrsto najpomembnejši del. Punce bodo že prilagojene in nasmučane, tako da bomo lahko šli v visoko intenzivno vadbo. Od teh vadb bi radi dobili čim več. To so razni situacijski treningi, različne postavitve, tereni in podlage. Pri vsemu se bo meril čas, tako da se lahko tudi preverja material. Tako lahko vidimo kateri modeli smuči se dobro obnašajo, katere nastavitve čevljev so pozitivne in katere ne. Ko se vrnemo domov po sledil kratek premor in nato dva obnovitvena cikle kondicije. Potem se v bistvu začne piljenje na evropskih ledenikih, na teh krajših treningih. Takrat bi seveda že želeli imeti bolj jasno sliko.”