Fenomenalni Hirscher najboljši na adelbodenski strmini

Alexis Boichard/Agence Zoom Getty Images Sport

Avstrijski smučar Marcel Hirscher je danes na veleslalomu v Adelbodnu dobil novo, že svojo 66., tekmo svetovnega pokala. Žan Kranjec je zablestel s 5. mestom.

Fenomenalni Hirscher je četrtič letos zmagal, Avstrijec je dobil že osmo adelbodensko klasiko, zanj pa je to tudi 32. zmaga na veleslalomih za svetovni pokal.

Po prvi vožnji je bil sicer drugi, a je v spodnjem delu tako dobro odpeljal strmino, da je v primerjavi z najboljšimi pridobil približno sekundo ter za seboj pustil tudi prvouvrščenega po prvem teku, Henrika Kristoffersena (na koncu 2.).

Tretji je bil Francoz, Thomas Fanara, Žan Kranjec pa je s 5. mestom zabeležil svojo najboljšo uvrstitev na tej progi v svoji karieri.

V veleslalomskem seštevku vodi Hirscher (540), drugi je Kristoffersen, tretji Alexis Pinturault.