Shaun Botterill, Getty Images

Zimski

13.01.2019 | 15.17

Nedotakljivi Hirscher slavil tudi v slalomu

Po včerajšnji zmagi v veleslalomu je bil Marcel Hirscher najhitrejši tudi v slalomu v Adelbodnu. Avstrijec je prišel do svoje 67. zmage v karieri, devete v letošnji sezoni. Štefan Hadalin je bil deseti.

marcel hirscher

Alexis Boichard/Agence Zoom Getty Images Sport

To je bila deveta zmaga Hirscherja v Adelbodnu, s čimer je postavil rekord po številu zmag na enem prizorišču.

Po prvi vožnji je bil Avstrijec tretji (54.23), a je uspel vse nadoknaditi v drugi vožnji, ki jo je dobil s časom 1:47.37. Drugo mesto je osvojil mladi Francoz Clement Noel, ki se je prvič v karieri povzpel na stopničke. 21-letni Noel je za Hirscherjem zaostal 0.5 sekunde. Norvežan Henrick Kristoffersen je bil tretji s časom 1:48.08.

Avstrijski smučaj Marco Schwarz, ki je bil najhitrejši po prvi vožnji, je odstopil.

Štefan Hadalin je po drugi vožnji pridobil tri mesta in končal na 10. mestu.

V skupnem seštevku Svetovnega pokala vodi Hirscher z 976 točkami pred Kristoffersenom s 571.