Beaver Creek/Twitter

Zimski

11.02.2019 | 17.13

Po Ilkinem zlatu še srebro Hadalina

Štefan Hadalin je Slovenijo navdušil nekaj več kot 24 ur po Ilkini zlati medalji. Iz 30. mesta se je pognal do srebra. Svetovni prvak v alpski kombinaciji je postal Alexis Pinturault.

slalom, smučanje, Štefan Hadalin

Na svetovnem prvenstvu v Areju Slovenci nadaljujejo z navdušujočimi uvrstitvami. Včeraj je Ilka Štuhec slavila v smuku, danes pa je za lepo presenečenje poskrbel Štefan Hadalin, ki je postal svetovni podpravak v alpski kombinaciji.

Zaostal je samo za Francozom Alexisom Pinturaultom, ki je bil 24 stotink hitrejši. Tretji je bil Avstrijec Marco Schwarz.

Hadalin ni bil med favoriti, ko je po smuku končal na 30. mestu. S slalomom je opravil prvi z najboljšim časom, v skupnem seštevku je bil boljši le Pinturault, ki je prišel do svoje prve zlate medalje na svetovnih prvenstvih.

Najhitrejši po smuku je bil Dominic Paris, ki pa je po slalomski strmini zdrsnil na 9. mesto.