Hadalin v Banskem do prvih stopničk

Štefan Hadalin ostaja v vrhunski formi. Potem ko je na svetovnem prvenstvu v Areju zasedel tretjo mesto v alpski kombinaciji, je vajo ponovil tudi na tekmi svetovnega pokala v Banskem. Hadalin je Sloveniji prismučal sploh prvo uvrstitev na moških tekmah svetovnega pokala v alpski kombinaciji.

Prvo prizorišče tekem svetovnega pokala za moške po svetovnem prvenstvu je Bansko v Bolgariji, kjer je bila danes na sporedu alpska kombinacija. Boj za druge stopničke v tej disciplini v tej sezoni se je začel s superveleslalomom. Na startu je bila tudi peterica naših smučarjev – Štefan Hadalin, Klemen Kosi, Miha Hrobat, Boštjan Kline in Tilen Debelak.

Nastop Hadalina je bil odličen, saj je po prvem delu tekme za vodilnim smučarjem, Švicarjem Maurom Caviezlom, zaostal eno sekundo, s čimer je zasedel osmo mesto in imel tako zelo dobro izhodišče za slalomsko vožnjo. Francoz Alexis Pinturault, ki je bil na tretjem mestu, je za vodilnim zaostajal le 16 stotink sekunde, tekmovalci nižje na lestvici pa so imeli le za odtenek boljši čas kot svetovni podprvak v tej disciplini.

Solidno izhodišče za finale je uspel doseči Hrobat, ki je z 2.36 sekunde zaostanka prišel na 29. mesto, ostali naši fantje pa niso izpolnili zastavljenih ciljev. Na progi, ki je bolj ustrezala smučarjem, ki so bolj domači v veleslalomu, je Kosi z nekaj napakami prišel na 39. mesto, s tem , da je njegov zaostanek znašal 3.07 sekunde, Debelak, ki je za pot potreboval dve desetinki dlje, pa se je znašel štiri mesta nižje. Kline, ki je imel podobne vmesne čase kot Hrobat, je v spodnjem delu zgrešil vrata in odstopil.

Hrobat je prikazal zelo dober slalomski nastop. V cilju je sicer zasedel drugo mesto, a si je lahko obetal lep skok po lestvici navzgor. Za njegovim je sledilo osem nastopov, na kar je sledil napad Avstrijca Marcela Hirscherja, ki je bil po uvodni vožnji na 20. mestu, z 1.83 sekunde zaostanka za Caviezlom. Vsi naslednji tekmovalci mu niso mogli konkurirati, na kar je sledil nastop našega asa.

Štefan je začel nekoliko zadržano in v primerjavi z najboljšim smučarjem sveta izgubil pol sekunde, za tem pa je našel izjemen ritem. Vrhunsko nadaljevanje mu je prineslo tudi odličen čas, saj je v cilju zasedel drugo mesto, s samo stotinko zaostanka za Hirscherjem. Našemu smučarju se je nato najbolj približal Italijan Ricordo Tonetti in zasedel mesto za njim, svetovni prvak Pinturault, pa je z odlično predstavo nato prišel na prvo mesto.

To je seveda pomenilo, da je Hadalin osvojil tretje mesto in se prvič v karieri povzpel na oder za zmagovalce po tekmi svetovnega pokala. Z 19. mestom je do rezultata kariere na koncu prišel Hrobat, medtem ko sta Debelak in Kosi prvi dan tekmovanja sklenila na 32. oziroma 34. mestu. (vir: sloski.si)