Zmaga Rebensburgovi, Hrovatova tik za najboljšimi

Aktualna svetovna prvakinja Petra Vlhova je z zmago v Špindlerjevem Mlinu potrdila status številke ena v veleslalomu. Meta Hrovat je s petim mestom prišla do druge najboljše uvrstitve v svetovnem pokalu.

Prvič po mariborskem veleslalomu so se alpske smučarke pomerile za točke svetovnega pokala v veleslalomu. Prizorišče je bil Špindljerjev Mlin na Češkem, na štartu pa so bile tudi tri Slovenke. Poleg Mete Hrovat sta tekmovali še Neja Dvornik in Ana Bucik. Po prvi vožnji je bila pričakovano najboljša Hrovatova, ki je prvih 49 vrat premagala v 1:14,59 minute, kar je bilo točno dve sekundi počasneje od najboljše, Slovakinje Petre Vlhove. Za Kranjskogorko je to pomenilo osmi čas prve proge. Na drugem mestu je bila Viktoria Rebensburg z zaostankom 48 stotink za Vlhovo, tretja je bila Federica Brignone iz Italije, ki je zaostajala že 69 stotink sekunde. Brez finala sta ostali Dvornikova na 42. mestu, zaostala je 4,93 sekund za vodilno Vlhovo in Buckikova, ki je zasedla 48. mesto z zaostankom 5,33 sekund za Slovakinjo.

V finalni vožnji je Hrovatova dobro začela, v zgornjem delu je za dve desetinki povečala prednost pred tekmicami, v srednjem delu je le ta znašala že 78 stotink sekunde pred takrat vodilno Avstrijko Karin Truppe. Na zadnjem merjenju je imela 65 stotink prednosti, v cilj pa je prišla s 66 stotinkami naskoka in trenutno najboljšim časom finala, sama pa je desno roko stisnila v pest in jasno je bilo, da je nov vrhunski rezultat tu! Kranjskogorko je kot prva prehitela šele četrta iz prve vožnje, Američanka, Mikaela Shiffrin, do konca tekme pa še tri tekmovalke, Brignonejeva, Rebersburgova in Vlhova, ki se je razveselila nove zmage, Hrovatova pa je zasedla sijajno peto mesto.

Druga je bila Rebensburgova, ki je zaostala 11 stotink, tretja pa Shiffrinova z zaostankom 60 stotink, medtem ko je zaostanek Hrovatove znašal 1,83 sekunde. (vir: sloski.si)