Pokal Vitranc: Veleslalom Kristoffersnu, Kranjec deveti

Christophe Pallot/Agence Zoom, Getty Images Sport

Veleslalom, za svetovni pokal v alpskem smučanju je v Kranjski Gori pripadel Henriku Kristoffersnu, ki je vodil že po prvi vožnji. Žan Kranjec je prvi tek zaključil kot šesti, potem pa nazadoval na devetega.

Kristoffersnu sta se na odru za zmagovalce pridružila Norvežan Rasmus Windingstad (po prvi vožnji sedmi) in Švicar Marco Odermatt (po prvi vožnji petnajsti!). Marcel Hirscher je končal kot šesti.

Za 25-letnega Windingstada so to sploh prve stopničke v njegovi karieri. prav tako za Odermatta.

Kranjec je na svojem jubilejnem 10. veleslalomu v Kranjski Gori uvrstitev v 2. teku pokvaril. Na zasoljeni progi je bil nekoliko pregrob, izgubil tri mesta in tako njegova najboljša uvrstitev na vitranški strmini ostaja 5. mesto.

Slovenija je zadnjo uvrstitev na oder za zmagovalce v Kranjski Gori na veleslalomih dosegla leta 2001, ko je bil takrat 3. Uroš Pavlovčič. Jutri je na sporedu še slalom.