Superveleslalomsko zlato (in bron) v Kanado

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju je bil danes na sporedu moški superveleslalom, ki ga je dobil Eric Guay. Srebrno medaljo je osvojil Norvežan Kjetil Jansrud, tretji pa je bil presenetljivo Manuel Osborne-Paradis. Naši so razočarali.

Guay, 35-letni specialist za hitre discipline, je odlično opravil svoj nastop, prismučal si je drugo zlato odličje na svetovnih prvenstvih. Prvega je osvojil pred šestimi leti v Garmisch-Partenkirchnu, ko je bil najhitrejši na smuku. Kanadčan je postal tudi najstarejši dobitnik zlate kolajne v zgodovini svetovnih prvenstev alpskega smučanja.

Izjemen ekipni uspeh je s tretjim mestom dopolnil še en veteranl Manuel Osborne-Paradis, ki je s štartno številko 26 osvojil sploh prvo kolajno na svetovnih prvenstvih. To je tudi lepo darilo za njegov rojstni dan, saj ravno danes praznuje 33 pomladi. Med Kanadčana se je uvrstil Norvežan Kjetil Jansrud.

Takoj za Novežanom se je s štartno številko 10 na progo podal Boštjan Kline, ki je smučal zelo hitro, pri tretjem merjenju vmesnega časa je imel za Jansrudom tri desetinke sekunde zaostanka, nato pa jenapačno ocenil potek trase in se zaletel v vratca. Odstopil je tudi Klemen Kosi, ki je po enem izmed skokov napačno ubral linijo in pristal mimo vrat.

“Dobro sem se počutil, do napake sem dobro smučal, potem pa sem imel v mislih, da imam malo več časa do naslednjih vrat v tistem delu. Moje mišljenje je bilo napačno. Zelo nizko sem prišel v prehodu v desni zavoj, zajel sem vrata in odstopil,” je v ciljni areni po odstopu dejal Kline.

Še najboljši od naših je bil Martin Čater, ki je za zmagovalcem zaostal 1.81 sekunde in končal kot 17., medtem ko je bil Miha Hrobat na koncu 24. (+2.38).

Naslednja preizkušnja na SP je na sporedu v petek, ko bodo dekleta vozila kombinacijo.