Ilka za superveleslalomskim tronom zaostala 35 stotink

Ilka Štuhec je na svoji zadnji dirki sezone v Aspenu zaostala za svojo edino konkurentko v boju za mali kristalni globus, Tino Weirather, ter tako osvojila drugo mesto v superveleslalomskem seštevku svetovnega pokala.

Ilka Štuhec bo letošnjo sezono zaključila z dvema kristlanima globusoma (smuk in kombinacija). V superveleslalomu ji je račune prekrižala Tina Weirather, ki je pred zadnjo tekmo v Aspenu za Mariborčanko zaostajala 15 točk, a Lihtenštajnka je današnjo preizkušnjo dobila, kar je bilo dovolj za mali kristalni globus.

Pred nastopom Ilke so kar tri smučarke odstopile. Weiratherjeva je šla na progo s številko 5. Pred njo je bila v vodstvu svetovna prvakinja v superveleslalomu Nicole Schmidhofer. V srednjem tehnično zahtevnem delu je smučarka iz Lihtenštajna veliko pridobila in v cilj prišla s 74 stotinkami prednosti prevzela vodstvo.

Štuhčeva je nastopila s številko 7 in bila v zgornjem delu, kljub manjši nepozornosti, hitrejša za 14 stotink, toda že pri drugem vmesnem času je bila že devet stotink zadaj. Razliko do Weiratherjeve je ohranila do zadnjega vmesnega časa, v spodnjem delu pa je še malce izgubila in za stotinko prehitela Federico Brignone.

Do konca je vrstni red na vodilnih mestih ostal nespremenjen in Ilka tako končuje sezono kot druga superveleslalomistka sezone. Tina Weirather je osvojila prvi kristalni globus v karieri.

10. K. KLING            ŠVE       156

Zadnji superveleslalom sezone pri moških je dobil Avstrijec Hannes Reichelt s čimer se je zavihtel na drugo mesto v razvrstitvi discipline. Mali kristalni globus je že prej osvojil Kjetil Jansrud. Norvežan je imel že pred zadnjo tekmo neulovljivo prednost, na koncu pa je mali kristalni globus osvojil z 91 točkami naskoka pred Reicheltom.

Na zadnjem superveleslalomu sta nastopila dva slovenska smučarja. Martin Čater je prehitel dva tekmovalca, na 16. mestu pa je končal brez točk svetovnega pokala. Boštjan Kline je v spodnjem delu zgrešil idealno traso in dirke ni dokončal.