Na tekmo v Hinterzarten pet Slovencev

sloski.si

V kvalifikacijah za drugo posamično tekmo smučarjev skakalcev za poletno veliko nagrado 2017 v nemškem Hinterzartnu je bilo uspešnih šest Slovencev. Najboljši je bil Brežan Rok Justin.

Član skakalnega kluba iz Žirovnice je v kvalifikacijah pristal pri 98.5 metrih, zbral pa je 122,1 točk, kar ga je med 58 kvalifikanti (mesta na tekmi nima zagotovljenega noben skakalec) popeljalo na končno 18. mesto. Drugi najboljši Slovenec je bil Miran Zupančič na 22. mestu s 97 metri in 120,4 točkami.

Mladi Žiga Jelar je prvo uvrstitev na tekmo poletne velike nagrade zanesljivo ujel z enako daljvo kot Zupančič, a točko manj na 25. mestu. Peter Prevc je bil 31., potem ko je za 95 metrov dolg skok zbral 117,3 točk. Dve mesti za njim je končal povratnik po poškodobi gležnja Andraž Pograjc, ki je pristal pri 94 metrih, zbral pa je 115,8 točk. Premierno uvrstitev na tekmo poletne velike nagrade je ujel tudi Rok Tarman s 95.5 metri in 115,4 točkami na 35. mestu. Žal se na tekmo ni uspelo prebiti še enemu debitantu, Boru Pavlovčiču, ki je z 89 metri in 105,3 točkami zasedel 52. mesto, za želenim 50. pa je zaostal za pol točke. Kvalifikacije je s 108 metri in 138,7 točkami dobil domačin Stephan Leyhe.

Na treningu je bil od naših najbolj razpoložen Justin, ki je v prvi seriji imel 16. oceno (97.5 metrov), v drugi pa deveto (102 metra). Hkrati je bil to tudi edini današnji slovenski skok preko stotih metrov v Hinterzartnu. S 106 metri je prvo serijo treninga dobil Avstrijec Gregor Schlierenzauer, drugo pa z meter krajšim skokom Čeh Roman Koudelka. Tekma se začne jutri pod žarometi ob 20.30 uri.

Vir: Sloski.si