Jakub Janda v češkem parlamentu

Nekdanji češki smučarski skakalec Jakub Janda je postal član vlade republike Češke.

Getty Images/Patrik Stollarz

Janda je nekdanji zmagovalec svetovnega pokala v sezoni 2006, istega leta pa je bil tudi najboljši tekmovalec na novoletni turneji. Pred kratkim je vstopil v politiko kot član stranke ODS, na čeških volitvah v parlament pa je dobil dovolj glasov za uvrstitev v vlado svoje rodne regije, Šlezija.

Presenečen sem. Pred volitvami sem rekel, da bom v primeru uspeha pustil skoke, saj se te dve zadevi ne moreta kombinirati, razen če seveda na obeh področjih ne želiš dajati 100 odstotkov. Zame se sedaj začenja novo obdobje,” je povedal simpatični Jakub.

39-letni Janda sicer dopušča možnost za vrnitev na smuči, nazadnje je sicer nastopil februarja letos, ko je v kvalifikacijah v Klingenthalu zasedel skormno 58. mesto.