Stoch ubranil naslov in preprečil dvojček Wellingerja

Kamil Stoch je na veliki skakalnici ubranil olimpijski naslov, potem ko je v napetem finalu ugnal Andreasa Wellingerja. Peter Prevc je bil šele deseti.

Poljak Kamil Stoch je na drugi tekmi skakalcev na olimpijskih igrah vendar le osvojil kolajno, potem, ko se mu je le ta izmuznila na prvi tekmi jo je osvojil na veliki, kjer je tudi branil zlato s prejšnjih iger. Drugo mesto je osvojil zmagovalec prve tekme Andreas Wellinger. Do bronaste medalje se je tokrat dokopal Robert Johansson, ki je bil tretji že na prvi tekmi. V drugi seriji je kolajno zapravil Michael Haybock, ki je bil po prvi seriji na drugem mestu.

Od Slovencev je bil po prvi seriji najboljši Peter Prevc na osmem mestu, v drugi seriji je dve mesti izgubil in na veliki skakalnici končal na desetem mestu. Jernej Damjan in Tilen Bartol sta drugo tekmo končala na 16. in 17. mestu. V drugi seriji sta oba pridobila dve mesti. Anže Semenič se je prav tako uvrstil v finale in končal na 27. mestu.